ششمی ها

ششمی‌ها و نهمی ها، تا یک روز قبل از برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان همراه شما هستیم.

موسسه فرهنگی آموزشی مهر دکتر شاکری (تیزهوشان) به منظور آماده ساختن دانش‌آموزان پایه‌ی ششم دبستان و نهم دبیرستان جهت شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان (تیزهوشان)، برنامه‌ای ویژه را برای دو گروه مخاطب یعنی دانش‌آموزان و اولیای محترم ایشان در طول تابستان و سال تحصیلی تا یک روز قبل از اجرای آزمون در نظر گرفته شده است که به شرح آن می‌پردازیم.

۱) برگزاری آزمون ورودی به منظور سنجش سطح علمی دانش‌آموز در ابتدای فعالیت آموزشی.

2) برگزاری کلاس‌های آموزشی در دروس ریاضی، علوم تجربی و ادبیات فارسی  و دروس عمومی با استفاده از اساتید مجرب.

3) اجرای آزمون‌های دوره‌ای در چند مرحله از سال تحصیلی و ارائه‌ی کارنامه‌ی تحلیلی به دانش‌آموز.

4) برگزاری جلسات مشاوره‌ی گروهی با دانش‌آموزان به منظور آموزش روش‌های صحیح مطالعه‌ی دروس در منزل.   

5) برگزاری جلسات مشاوره‌ی فردی با دانش‌آموز و اولیای ایشان به منظور بررسی نقاط ضعف آموزشی دانش‌آموزان.

شایان ذکر است که در این جلسات، وضعیت دانش‌آموز بر اساس نتایج حاصل از آزمون‌های به عمل آمده از ایشان بررسی می‌شود و نحوه‌ی صحیح درس‌خواندن و تست زدن در منزل به وی آموزش داده می‌شود.

6 ) برگزاری آزمون‌های مربوط به سنجش مدیریت زمان دانش‌آموز در هنگام مطالعه‌ی دروس و انجام تکالیف درسی و ارائه‌ی نتایج حاصل از آن به اولیای دانش‌آموز.

7) برگزاری آزمون‌های مربوط به سنجش میزان اضطراب در هنگام مطالعه‌ی دروس و انجام تکالیف درسی و ارائه‌ی نتایج حاصل از آن به اولیای دانش‌آموز.

۸) برگزاری آزمون‌های مربوط به سنجش میزان استرس در هنگام اجرای امتحانات گوناگون در مدرسه و ... و ارائه‌ی نتایج حاصل از آن به اولیای دانش‌آموز.

شایان ذکر است که با بررسی نتایج حاصل از هریک از آزمون‌های مذکور، راهکارهای مورد نیاز برای رفع مشکلات دانش‌آموز به ایشان و خانواده‌ی او ارائه خواهد شد.

9) ارائه‌ی تمرین‌های مربوط به افزایش تمرکز در دانش‌آموزان به منظور بهبود وضعیت مطالعه‌ي دروس توسط ایشان.

10) برگزاری کلاس‌های تکمیلی به منظور افزایش مهارت دانش‌آموزان در پاسخ‌گویی به سؤالات چهارگزینه‌ای در دروس ریاضی، علوم تجربی، ادبیات فارسی و دروس عمومی.

11) برگزاری کارگاه آشنایی با مهارت‌ها و تکنیک‌های پاسخ‌گویی به سؤالات چهارگزینه‌ای ویژه‌ی آزمون‌های ورودی.

12) برگزاری همایش جمع‌بندی مطالب و موضوعات درسی به همراه اجرای آزمون‌های شبیه‌سازی شده (مشابه آزمون‌ ورودی مدارس تیزهوشان) بعد از تعطیلات نوروز.